• امروز شنبه بیست و هشتم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن اسفندماه در کردستان برگزار می‌شود

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن اسفندماه در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در اسفندماه سال جاری در استان خبر داد.

 شنبه 14 بهمن 1396   103  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کردستان  به نقل از ایکنا حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: از زمان آغاز ثبت‌نام ایندوره از مسابقات قرآنی شش هزار و ۴۹۸ نفر از علاقمندان به فعالیت‌های قرآنی استان در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری هم این دوره از مسابقات را برگزار می‌کنند، افزود: از این تعداد ثبت‌نامی پنج هزار و ۲۴۴ توسط اوقاف و امور خیریه استان، کلاس‌های طرح تربیت حفظ اوقاف و امامزداگان و بقاع متبرکه ثبت‌نام شده‌اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بیان کرد: از این تعداد هزار و ۹۳۱ نفر از شهرستان سنندج؛ هزار و ۲۷۵ نفر از قروه، ۹۱۵ نفر از بانه، ۸۳۴ نفر از بیجار، ۷۵۱ نفر از سقز، ۳۲۰ نفر از مریوان، ۱۸۴ نفر از دیواندره، ۱۳۳ نفر از کامیاران، ۱۲۳ نفر از دهگلان و ۳۲ نفر از سروآباد هستند.
وی با اشاره به اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفندماه در استان برگزار می‌شود، عنوان کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دو مرحله افراد بالای ۱۳ سال و زیر ۱۳ سال برگزار می‌شود که آزمون ویژه دانش‌آموزان زیر ۱۳ سال به صورت شفاهی برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به برگزاری آزمون درک معنا و تدبر در قرآن به صورت الکترونیکی اعلام کرد: شرکت‌کنندگان در آزمون تدبر در قرآن از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب روز ۱۲ اسفندماه فرصت دارند تا در این آزمون شرکت کنند.
وی افزود: آزمون حفظ کل قرآن به دو صورت شفاهی و کتبی برگزار می‌شود که مرحله کتبی آن ۱۰ اسفندماه و مرحله شفاهی آن برای پذیرفته‌شدگان مرحله کتبی ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان عنوان کرد: تعداد سه هزار و ۹۶۲ نفر از شرکت‌کنندگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در بخش کتبی این آزمون شرکت می‌کنند.
وی یادآور شد: چهار هزار و ۱۹۶ نفر در رشته حفظ جزء ۳۰، دو نفر در رشته حفظ موضوعی ۳، ۳۷ نفر در رشته حفظ دو جزء اول، ۴۰ نفر در رشته حفظ ۱۰جزء اول، ۱۰ نفر حفظ موضوعی ۱، ۴ نفر حفظ موضوعی ۴، ۱۵۲ نفر حفظ جزء اول، ۶۰ نفر حفظ سه جزء اول قرآن، ۱۲ نفر حفظ ۱۵ جزء اول قرآن، ۴۶ نفر در حفظ کل، ۱۱ نفر حفظ موضوعی ۲، ۸۵ نفر حفظ دو جزء اول و ۳۰ قرآن، ۸۸ نفر در حفظ ۵ جزء، ۱۰ نفر حفظ ۲۰ جزء، ۹۱۲ نفر حفظ سوره های منتخب، ۲۲۹ نفر مفاهیم مقدماتی یک، ۱۳۹ نفر مفاهیم مقدماتی دو، ۵۶ نفر مفاهعیم مقدماتی ۳، ۱۷ نفر مفاهیم متوسطه ، ۱۶۳ نفر تدبر در قران ، ۲۷ نفر مفاهیم تکمیلی ، ۲۸ نفر مفاهیم نهج‌البلاغه ۱، ۳۲ نفر مفاهیم نهج‌البلاغه دو، مفاهیم ۱۳ نفر صحیفه سجادیه و ۱۲۹ نفر در درک معنا و تدبر در قرآن شرکت کردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار