• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۳۰ وقف جدید در کردستان به ثبت رسید

۳۰ وقف جدید در کردستان به ثبت رسید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت ۳۰ وقف جدید در این استان از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح استان خبر داد.

 سه شنبه 23 آبان 1396   100  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف  و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان امروز (23 آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به مناسبت هفته وقف برگزار شد، با تسلیت جان‌باختن تعدادی از هموطنان در زلزله استان کرمانشاه، گفت: در سال جاری حدود 30 وقف جدید با نیات متفاوت و متناسب با نیازهای روز جامعه در استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: در سال گذشته حدود 50 وقف با نیازهای متناسب روز جامعه از طرف واقفان خیر وقف شده است. 

این مقام مسئول اظهار داشت: انشالله تا پایان سال بتوانیم بیشتر از سال گذشته وقف های جدیدی در راستای نیازهای مورد نیاز از جمله کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و بیماران صعب العلاج و غیره در جامعه جذب کنیم.

وی افزود: وقف های کردستان در سالهای گذشته حدود 90 درصد با نیات مسجد و کمتر با نیازمندی های استان بوده است.

حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد: همه ما باید در راستای سخنان مقام معظم رهبری که در مورد موقوفات فرمودند که عبارت از حفظ موقوفات جدید،ایجاد وقف های جدید و توسعه موقوفات جدید نهایت تلاش را انجام دهیم.

وی با اشاره به موقوفات در استان افزود: در کل استان هزار و 934 موقوفه داریم که از این تعداد 790 موقوفه منفعتی و بقیه نیز انتفاعی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در ادامه اذعان کرد: وقف از تکثر اموال در دست ثروتمندان جلوگیری می‌کند، زیرا وقف در همه حوزه‌ها اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی تاثیرگذار است و حتی در شرایط تحریم می‌تواند جامعه را نجات دهد.

 

وی افزود: همه ما باید در راستای اجرای امینانه موقوفات تلاش کنیم و اجازه به هیچکس ندهیم که به موقوفات تعرض کنند.

 

حجت الاسلام نوروزی در ادامه با اشاره به کمک های اوقاف به مردم زلزله زده کرمانشاه افزود: تاکنون از کردستان 30 هزار بطری آب معدنی، 160 کیسه برنج و 10 کیسه چای و 10 کیسه قند به منطقه زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شده است انشالله بتوانیم کمک های بیشتری به مردم این استان ارسال کنیم.

 

وی در پایان با تقدیر از زحمات رسانه ها در راستای ترویج فرهنگ وقف، خاطرنشان کرد: ازهمه شما خبرنگاران عزیز درخواست می کنیم بیشتر ازگذشته در اطلاع رسانی فرهنگ وقف در جامعه ما رادر راستای ترویج هرچه بیشتر مردم به سمت وقف های جدید متنوع یاری دهید.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار