• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

93 درصد موقوفات کردستان مربوط به مساجد است

93 درصد موقوفات کردستان مربوط به مساجد است

مدیرکل اوقاف کردستان گفت: 93 درصد موقوفات استان مربوط به مساجد است، که کردستان نیازمند وقف‌های با نیات جدید در زمینه‌های مختلف خیرات و مبرات، فرهنگی، قرآنی، تبلیغاتی، علم و فناوری، کمک به بیماران و ... است.

 جمعه 12 آذر 1395   193  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان کردستان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سنندج با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و ماه مولود پیامبر(ص) و دهه وقف گفت: وقف یکی زیباترین سنت های الهی در راستای رفع نیازمندی های جامعه است و تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف و احیاء موقوفات وظیفه همه آحاد جامعه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با تاکید بر تلاش برای ترغیب و تشویق مردم به ایجاد وقف های جدید با نیات روز افزود: وقف نباید مختص به نیات دینی باشد بلکه واقفین و خیرین میتوانند در تمامی زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و .. وقف هایی را ثبت نموده و شرایط لازم برای توسعه استان و کشور عزیزمان را فراهم آورند.

نوروزی با اشاره به اینکه 93 درصد موقوفات استان مربوط به مساجد است، اظهار کرد: کردستان نیازمند وقف‌های با نیات جدید در زمینه‌های مختلف خیرات و مبرات، فرهنگی، قرآنی، تبلیغاتی، علم و فناوری، کمک به بیماران و غیره است.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان استانی موقوفه محور است، افزود: درصد بسیار کمی از موقوفات استان مربوط به توسعه و ترویج قرآن، تعزیه و عزاداری، آموزش، تهیه جهیزیه، کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت، کمک به زوار و غیره است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به وجود هزار و 819 موقوفه در سطح استان بیان کرد: 803 مورد از این موقوفات منفعتی و یک هزار و 16 مورد آن انتفاعی است.

وی یکی از رسالت‌های اصلی اوقاف و امور خیریه را اجرای امینانه نیت واقفان عنوان کرد و افزود: ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا متن وقف نامه به طور عینی در جامعه پیاده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان، ثبت‌نام بیش از 8 هزار و 100 نفر حافظ در سامانه تربیت حافظان قرآن، برگزاری طرح آرامش بهاری، برگزاری سوگواره یاس نبوی، برگزاری طرح نشاط معنوی، دعوت از قاریان برجسته مصری، برگزاری 9 محفل انس با قرآن را از دیگر فعالیت‌های این اداره کل ذکر کرد.

نوروزی ادامه داد: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تمامی برنامه‌های فرهنگی اوقاف در ایام مختلف سال در بقاع متبرکه برگزار می‌شود و این مهم همواره با استقبال مردم شریف استان قرار گرفته است.

وی در پایان دهه وقف را فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ وقف دانست و گفت: اداره کل اوقاف اوقاف و امور خیریه استان کردستان با برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم در سراسر استان اقدام به اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مرتبط با  وقف بین مردم کرده است و امیدواریم این اقدامات موجبات ایجاد وقف‌های جدید و رونق موقوفات استان را فراهم آورد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار