• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دومین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در كردستان برگزار می شود

دومین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در كردستان برگزار می شود

معاون امور فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه كردستان گفت: دومین جشنواره و نمایشگاه وقف چشمه همیشه جاری نیمه اول بهمن به مناست هفته وقف در سنندج برگزار می شود.

 سه شنبه 27 دی 1390   821  0      

محمود یوسفی با بیان اینكه این جشنواره در دو رشته خطاطی و ادبیات داستانی برگزار می شود افزود: امسال 180 اثر به دبیرخانه استانی جشنواره ارسال شده و بعد از دواری این آثار در هفته وقف از نفرات اول تا سوم هر رشته تجلیل خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ وقف، معرفی این سنت حسنه و آثار و بركات آن در ابعاد مختلف، اعتلا و رشد كمی و كیفی آثار هنری در حوزه ترویج ،تبلیغ و معرفی وقف عنوان كرد.
به گفته وی استان كردستان در سال گذشته رتبه اول كشوری را در جشنواره وقف به خود اختصاص داد و این مهم فرهنگی بودن استان را ثابت كرد.
حجت الاسلام یوسفی در ادامه به سایر برنامه های هفته وقف در استان اشاره كرد و گفت: تجلیل از واقفین، متولین و هیات امنای مساجد و بقاع متبركه استان، نواختن زنگ وقف در مدارس، برگزاری مسابقه انشای وقف در بین دانش آموزان و غبارروبی امامزادگان و بقاع متبركه و برگزاری محافل معنوی انس با قرآن از دیگر برنامه های هفته وقف در استان است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به نامگذاری ایام هفته وقف اشاره كرد و گفت: روز اول با نام وقف كاركردهای اقتصادی، روز دوم وقف سنت نبوی، سیره علوی، روز سوم وقف، قرآن، بیداری اسلامی و روز چهارم به عنوان وقف، امامزادگان، قطب فرهنگی نامگذاری شده است.
وی خاطرنشان كرد: همچنین روز پنجم این هفته با نام وقف، نیازها، نقش مردم، روز ششم وقف، ایثار، احسان ماندگار و روز هفتم با عنوان وقف، عدالت اجتماعی، حكومت مهدوی نامگذاری شده است.
گفتنی است، هفته وقف از اول بهمن ماه جاری آغاز خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار