کد خبر : 342731

تاریخ درج خبر : دوشنبه 23 تیر 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کردستان
• اجرای طرح «نشاط معنوی» در کردستان به صورت مجازی
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کردستان از اجرای طرح «نشاط معنوی» به صورت مجازی به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان کردستانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت‌ صبوری، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کردستان،  اظهار کرد: طرح «نشاط معنوی» هر ساله به همت اداره اوقاف امور خیریه در سطح بقاع متبرکه استان کردستان برگزار می‌شود که امسال با توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این طرح به صورت مجازی و در هشت بقعه شاخص استان کردستان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به حضور مبلغان دینی در این طرح معنوی، افزود: مبلغان و مدیران مؤسسات قرآنی با نام هشت امامزاده شاخص استان کردستان هرکدام کانال‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی تشکیل داده و از این طریق به تولید محتواهای قرآنی، دینی و فرهنگی برای جامعه هدف خود می‌پردازند.
صبوری با اعلام اینکه طرح نشاط معنوی از ۲۱ تیرماه آغاز و تا ۲۰ مردادماه سال جاری ادامه خواهد یافت، بیان کرد: این طرح برای رده سنی هفت تا ۱۸ سال با مشارکت والدین و خانواده دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: استفاده حداکثری از فضای مجازی، ارتباط گیری مؤثر با دانش‌آموزان، ترویج معارف اسلامی و غنی‌سازی اوقات فراغت با استفاده از ابزار روح و زمینه‌سازی تربیت نسل جوان و نوجوان برای مدیریت بقاع متبرکه استان کردستان از اهداف اجرای طرح «نشاط معنوی» است. در راستای اجرای این طرح مسابقات قرآنی، نقاشی، خوشنویسی، حدیث، شعر، بازی‌های خانگی و مسابقات فرهنگی دیگر برای شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد که در پایان هر مسابقه جوایزی به برگزیدگان اهدا می‌شود.
صبوری در پایان یادآور شد: مبلغان دینی حاضر در این طرح از طریق این کانال‌های مجازی می‌توانند پاسخگوی سؤالات شرعی و شبهات دینی دانش‌آموزان و خانواده آن‌ها باشند.