کد خبر : 336831

تاریخ درج خبر : دوشنبه 21 بهمن 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کردستان
• یکی از برکات نظام توجه به قشر مستضعف جامعه است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان توجه به قشر ضعیف و مستضعف جامعه و تلاش برای رفع مشکلات آنان را یکی از برکات استقرار نظام اسلامی در ایران دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حسین خوش‌اقبال  در حاشیه آیین اجرای نیت واقفان خیراندیش کردستان به مناسبت دهه مبارک فجر در ناحیه منفصل شهری نایسر اظهار داشت: امام راحل(ره) توجه خاصی   به مستضعفین جامعه داشتند و اکنون نیز جانشین برحق ایشان تاکید فراوانی بر رفع محرومیت مناطق کمتر برخوردار و قشر ضعیف دارند.
وی با بیان اینکه در طول چهار دهه گذشته خدمات زیادی توسط دولت‌های مختلف و با تدابیر مقام معظم رهبری در مناطق حاشیه شهرها و روستاهای محروم و دور افتاده به مردم ارائه شده است، افزود: ایام دهه فجر فرصت مناسبی است که ما به عنوان خادمین مردم در دولت در مناطق حاشیه حضور یافته و به مشکلات آنان رسیدگی کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تقدیر از رویکرد جدید اوقاف و امور خیریه در رسیدگی به محرومان استان اضافه کرد: خیرین زیادی در استان صدها سال پیش اموال خود را با نیت خدمت رسانی به محرومین وقف کردند و امروز ثمرات این حرکت در چنین برنامه‌هایی مشاهده می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در این مراسم گفت: اهدای بیش از چهار هزار سبد کالا در مناطق حاشیه شهرها و مناطق محروم در ایام دهه فجر توسط اوقاف استان از خدمات ارزنده از محل درآمد موقوفات موجود در شهرستان‌های سنندج و سقز است.
حجت الاسلام محمد کاروند افزود: شناسایی خانواده‌های نیازمند و بازدید از وضعیت زندگی و رسیدگی به مشکلات آنان از دیگر اقدامات انجام شده در این ایام بود و امید است با همکاری سایر نهادها بتوانیم تا حدی مشکلات مردم مناطق محروم و حاشیه نشین را برطرف کنیم.
در این مراسم به بیش از ۷۰ خانواده دانش آموزان ایتام و بی سرپرست دبستان برادران احمدی ناحیه منفصل شهری نایسر سبدهای کالا اهدا شد و پس از آن با خانواده‌های کم بضاعت دیدار و قول‌هایی نیز برای رفع مشکلات آنان از سوی مسوولان داده شد.