کد خبر : 319431

تاریخ درج خبر : یک شنبه 11 فروردین 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کردستان
• موقوفات جدید در خدمت رونق تولید و اشتغالزایی قرار گیرند
استاندار کردستان گفت: اگر موقوفات جدید با نیت رونق تولید ملی و حمایت از کار و تولید کالای ایرانی انجام شود زمینه پیشرفت اقتصادی استان را فراهم می آورد.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز شنبه در نشست تخصصی وقف با اشاره به ضرورت حرکت در مسیر شعار سال جاری اظهار داشت: همه نهادها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید اهتمام جدی داشته باشند و در این زمینه سنت حسنه وقف می تواند تاثیر فراوانی در اشتغالزایی و ایجاد رونق تولید داشته باشد.
      مرادنیااز زحمات و تلاش های صورت گرفته در مدیریت موقوفات ،مباحث عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه و فعالیت های قرآنی صورت گرفته در سال 97 تقدیر و تشکر کرد و خاطر نشان کرد: اگر موقوفات جدید با نیت رونق تولید ملی و حمایت از کار و کالای ایرانی انجام گیرد یقینا موجبات پیشرفت اقتصادی استان را فراهم خواهند آورد.
وی با اشاره به حوادث طبیعی اتفاق افتاده در چند روز اخیر کشور افزود: تمام مردم و نهادها باید در زمینه مدیریت بحران همکاری و تعامل داشته باشند چرا که کنترل آسیب های احتمالی ناشی از سامانه بارشی روزهای آتی استان نیازمند یک تعامل همه جانبه است.
**اسکان هفت هزار زایر در زائرسراها
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی در جوار بقاع متبرکه شاخص استان گفت: با گذشت 12 روز از برگزاری این طرح حدود هفت هزار اسکان کوتاه مدت و بلند مدت در زائرسراهای بقاع متبرکه انجام شده است.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی افزود: در این مدت یش از 30 هزار نفر بار، زائرین و گردشگران مذهبی از اماکن متبرکه استان بازدید داشته اند.
وی با بایان اینکه زائرین از برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه استان استقبال کردند اضافه کرد: در نظر سنجی ها و بازرسی های انجام شده در این اماکن متبرکه بیش از 85 درصد زائرین از برگزاری این طرح اعلام رضایت داشته و در این زمینه کردستان یکی از استان های فعال است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان خدمت رسانی به زائرین را یکی از اولویت های اوقاف دانست و گفت: در سال گذشته فعالیت های عمرانی شاخصی در حوزه توسعه بقاع متبرکه استان صورت گرفته و در این ایام نیز در تلاش هستیم هم در زمینه رفاهی و هم فرهنگی خدمت رسان زائرین بقاع متبرکه باشیم.
وی با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: چندین مسجد در محورهای مختلف استان را در حالت آماده باش 24 ساعته قرار داده ایم و این مساجد و اماکن متبرکه آماده خدمت رسانی به میهمانان استان فرهنگی کردستان است.