کد خبر : 292191

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 28 دی 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کردستان
• ثبت نام بیش از 2500 نفر کردستانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم
با توجه به تمدید ثبت نام آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم تا 6 بهمن ماه تا کنون 2518 نفر کردستانی در این آزمون ثبت نام کرده اند
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کردستان حجت الاسلام میثم عباسپور معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کردستان از ثبت نام بیش از 2500 نفر کردستانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبر داد و گفت:سنندج با 1332 نفر بیشترین و دهگلان با 21 نفر کمترین ثبت نام کننده در آزمون را تا این لحظه داشته اند.
 وی با اشاره به تعداد ثبت نامی در سایر شهرستانها گفت: در شهرستان بانه  310 نفر،قروه 219 نفر ،سقز200 نفر،مریوان177 نفر،بیجار126 نفر،کامیاران62 نفر،سروآباد 30 نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود این تعداد در زوهای پایانی ثبت نام بیشتر شود. 
حجت الاسلام عباسپور با اشاره به اماکن ثبت نامی در این آزمون مقدس گفت: 1322 نفر در مساجد و کانونهای فرهنگی و هنری،حسینیه و تکایا،432 نفر از قرآن آموزان و موسسات  و مراکز قرآنی،369 نفر در امامزادگان و بقاع متبرکه،190 نفر داوطلب آزاد،89 نفر از مدارس و دارالقرآن های آموزش و پرورش و سایر شرکت کنندگان در مراکز اصلاح و تربیت،حوزه های علمیه،پایگاههای بسیج مردمی،دانشگاه ها و مراکز آموزشی و مراکز نظامی و انتظامی بوده اند.
 وی افزود:تاریخ پایان ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که پیش از این ٢٠ دی اعلام شده بود به جهت استقبال مخاطبین تا 6 بهمن ماه تمدید شد.
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پنجشنبه ١٠ اسفندماه سال جاری در ۲۶ رشته و ۴۲۰ نقطه کشور و  با مشارکت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور برگزار می شود.
علاقه مندان به ثبت نام به سایت www.quranedu.irمراجعه نمایند