کد خبر : 149983

تاریخ درج خبر : سه شنبه 27 دی 1390
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کردستان
• از واقفان و متولیان وقف کردستان تجلیل می شود
مدیر کل اداره‌ اوقاف و امور خیریه کردستان از تجلیل واقفان، متولیان و هیئت‌امنای مساجد و بقاع متبرکه به مناسبت هفته وقف در این استان خبر داد
اسماعیل رستمی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کردستان امروز (22دی) در آستانه فرارسیدن هفته وقف و در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان، گفت: قرض‌الحسنه و کمک به فقرا جایگاه خوب و ارزشمندی دارد، اما پایدار نیست.

وی ادامه داد: وقف تا روز قیامت پایدار خواهد بود چرا که اصل قرآنی وقف بر ثبات و استواری آن بنا شده است.

این مقام مسئول رسالت اوقاف در زمینه فرهنگی را در دو محور موقوفه‌محوری و بقاع محوری ذکر کرد و افزود: مسئولان در زمنیه موقوفه محوری همواره اقدام به برگزاری برنامه‌هایی در راستای ترویج فرهنگ وقف در جامعه می‌کنند.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کردستان به برنامه‌های هفته وقف اشاره کرد و گفت: تجلیل از واقفان، متولیان و هیئت‌امنای مساجد و بقاع متبرکه استان، غباروربی امامزادگان و به صدادرآمدن زنگ وقف در مدارس استان از جمله برنامه های وقف در استان است.

اسماعیل رستمی از دیگر برنامه های هفته وقف را شامل اختصاص موضوع انشای دانش‌آموزان مدارس استان به وقف، برگزاری محافل انس با قرآن و برگزاری دومین جشنوراه وقف چشمه همیشه جاری ذکر کرد.

وی اذعان کرد: امسال 180 اثر به دبیرخانه استانی جشنواره وقف چشمه همیشه جاری ارسال شد و بعد از دواری این اثار به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمنیه وقف و ترویج آن در طول سنوات گذشته بسیار کم‌کار شده است، بیان داشت: جشنواره وقف با هدف ترویج و آگاه سازی عموم مردم از اثرات وقف برگار خواهد شد تا بدین وسیله زمینه توسعه و فرهنگ سازی بیشتری در زمینه وقف صورت گیرد.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد: اداره‌کل اوقاف برای ترویج و توسعه فرهنگ وقف اقدام به مشاوره به افراد متقاضی وقف می‌کند.