• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مبلغی ازمحل نیت غیرمرتبط برای اربعین درکردستان هزینه نمی شود

مبلغی ازمحل نیت غیرمرتبط برای اربعین درکردستان هزینه نمی شود

معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه کردستان گفت: یک ریال در اجرای نیت غیرمرتبط با عزداری امام حسین(ع) برای پیاده روی اربعین در این استان هزینه نمی شود.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   6  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،به نقل از خبرنگارمهر، مهدی سلیمانی امروز سه شنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به اینکه تمامی اطلاعات مربوط به موقوفات در سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شده است، گفت: هر موقوفه جدید هم ایجاد شود تمامی اطلاعات ثبتی، وقفی و حقوقی آن دراین سامانه به ثبت می رسد.
وی با اشاره به اینکه در این سامانه هر موقوفه دارای کُد کشوری است، بیان کرد: براساس ماده سه قانون اوقاف هر موقوفه شخصیت حقوقی مستقل دارد.
وی با بیان اینکه رقبات کوچکترین واحد موقوفه هستند که قابلیت بهره برداری و اجاره آنها وجود دارد، اظهارداشت: تاکنون  اطلاعات حدود  ۱۵ هزار رقبه متصرفی در استان در این سامانه ویرایش شده است.
معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه کردستان ادامه داد: ۱۰ درصد از درآمد موقوفات همواره صرف حفظ عین و سندمالکیت آن می شود و منکر وجود فساد در موقوفات غیرمتصرفی هم نیستیم.
سلیمانی یکی از مشکلات و تنگناهای اوقاف را وجود ضعف قوانین خواند و افزود: متاسفانه هیچ قانون محکمی برای جلوگیری از حق خوری واجحاف موقوفات نداریم.
وی خواستار رسیدگی سریع تر به پرونده دعاوی مربوط به موقوفات در دستگاه قضایی استان شد و اظهارداشت: گاها رسیدگی به پرونده های دعاوی موقوفات بسیار به طول می انجامد و اگر سریع تر مورد بررسی قرار گیرد بسیاری از مشکلات این حوزه هم برطرف خواهد شد.
وی عنوان کرد: در اجرای نیت غیرمرتبط با عزاداری امام حسین(ع) یک ریال برای پیاده روی اربعین دراستان هزینه نخواهد شد و تنها از طریق موقوفاتی که با این نیت وقف شدند و همچنین از محل کمک های خیرین در این حوزه هزینه می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار