• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

14 بقعه متبرکه شاخص کردستان میزبان سوگواره عاشورایی است

14 بقعه متبرکه شاخص کردستان میزبان سوگواره عاشورایی است

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به آغاز سوگواره بصیرت عاشورایی در استان همزمان با سراسر کشور گفت: امسال 14 بقعه متبرکه شاخص استان میزبان این سوگواره است.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   7  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام میثم عباسپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سوگواره بصیرت عاشورایی یکی از برنامه های مهم این سازمان است که از اول محرم تا اربعین در بقاع متبرکه شاخص استان های کشور برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این سوگواره همزمان با سراسر کشور از امروز 20 شهریور در سطح استان آغاز شده و تا 17 آبان ادامه دارد، گفت: بقاع متبرکه هاجر خاتون، پیرمحمد، پیرعمر و خضر زنده در سنندج و سید جلال الدین، باباگرگر، هاجر و سارا، ابراهیم و اسماعیل، سید ابوطالب و امامزاده جفعر در شهرستان قروه مجری این طرح هستند.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: در شهرستان بیجار نیز امامزادگان عبدالله، اسماعیل و محمد پیرتاج، آرامگاه شیخ فاضل گروسی، امامزاده میرفروغ الدین، امامزاده عقیل و امامزاده فاضل قمچقای محل اجرای برنامه های این سوگواره هستند.
وی با بیان اینکه 13 ویژه برنامه در قالب این سوگواره در استان برگزار می شود، افزود: تجمع لبیک یا حسین، همایش شیرخوارگان حسینی، همایش احلی من العسل،ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی، شام غریبان و همایش رهروان زینبی از جمله این برنامه ها است.
حجت الاسلام عباسپور برپایی خیمه های معرفت را یکی دیگر از برنامه های این سوگواره اعلام کرد و گفت: در این خیمه ها از ظرفیت 50 مبلغ اعزامی و 25 مبلغ بومی در راستای آشنایی مردم بخصوص جوانان با فلسفه محرم و عاشورا و قیام امام حسین استفاده می شود.
وی به تعداد موقوفات عزاداری و سوگواری در استان اشاره کرد و افزود: در استان 15 موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی برای موضوع عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) اختصاص دارد که بزرگترین آن موقوفه امان الله خان ثانی در سنندج است.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه ارادت اهل سنت به پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت در کشور مثال زدنی است، اضافه کرد: برنامه های سوگواره بصریت عاشورایی در استان به سمت بومی شدن رفته و هدف اصلی آن ارتقای وحدت در منطقه است.
سوگواره بصیرت عاشورایی هر سال از اول محرم تا اربعین حسینی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه و امازاده های شاخص برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار