• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هرچه از قرآن فاصله بگیریم دچار خسران خواهیم شد

هرچه از قرآن فاصله بگیریم دچار خسران خواهیم شد

نفر اول رشته قرائت تحقیق چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقافگفت: در دوران شبیخون فرهنگی و جنگ نرم تنها راهکار مقابله توجه به تعمیق مفاهیم دینی است

 دوشنبه 8 مرداد 1397   23  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ، به نقل زا ایکنا حسین عبدالملکی، نفر اول رشته قرائت تحقیق چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به سطح این دوره از رقابت‌های قرآنی اظهار کرد: سطح کیفی این دوره از رقابت‌های قرآنی هم از نظر جنبه مقدماتی و هم از نظر اطلاع‌رسانی و تبلیغات بسیار منظم‌تر و بهتر از سال‌های گذشته بود.
وی با اشاره به فضاسازی مکان برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی افزود: در کنار مکان برگزاری این مسابقات یک خیمه معرفت برای کودکان و خردسالان با عنوان «قرآن بخوان و جایزه بگیر» برپا شده است که همین امر تأثیر شگرفی در آشنایی کودکان شرکت کننده با مسابقات قرآنی خواهد داشت.
عبدالملکی با اعلام اینکه چهل سال فعالیت قرآنی دارم، اعلام کرد: پدر و مادرم با وجود آنکه خودشان سواد قرآنی نداشتند اما یکی از مهم‌ترین مشوق‌های من برای فعالیت در عرصه قرآن آن‌ها بودند.
وی با اعلام اینکه چهار دوره در مسابقات قرآنی اوقاف شرکت کرده‌ام، بیان کرد: برای دومین بار است که به مرحله کشوری بزرگترین مسابقات قرآنی کشور راه پیدا کرده‌ام.
نفر اول چهل و یکمین دوره رقابت‌های قرآن استان کردستان با اشاره به نقش اثرگذار خانواده در ایجاد انگیزه بین فرزندان برای فعالیت در عرصه‌های قرآنی عنوان کرد: در حال حاضر دخترم در بخش تفسیر قرآن و پسرم به عنوان قاری قرآن با تشویق‌های خانواده، قدم در راه قرآن گذاشته‌اند.
وی اعلام کرد: خانواده‌ها باید قرآن را به زندگی خود ببرند و عرق تعصب و نیاز به قرآن را به فرزندان خود منتقل کنند چراکه هرچه از قرآن فاصله بگیریم دچار خسران خواهیم شد به ویژه در این دوران که شبیخون فرهنگی جوانان ما تهدید می‌کند.
عبدالملکی افزود: در دوران شبیخون فرهنگی و جنگ نرم تنها راهکار مقابله توجه به تعمیق مفاهیم دینی است.
وی با اشاره به اینکه استان کردستان به طور قطع پتانسیل قرآن دارد و ما باید با برگزاری کلاس‌ها، دوره‌های آموزشی، مسابقات قرآنی و ... باید سطح فرهنگ قرآنی استان را ارتقا دهیم البته این فعالیت‌ها نباید مقطعی باشد بلکه باید به صورت مستمر و مداوم برگزار شود.
نفر اول رشته قرائت تحقیق چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف با تأکید بر اینکه شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی برای حفظ جایگاه قرآن باید فقط با هدف ارزیابی خود در این رقابت‌ها شرکت کنند، افزود: رقابت در عرصه قرآن یک نوع آفت است.
وی بیان کرد: وقتی کسی با هدف رقابت در عرصه قرآنی حضور می‌یابد ممکن است برای کسب مقام‌های برتر اقدامی کند که در خور و شأن قرآن نباشد.
عبدالملکی ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان با دعوت از قرای ملی دوره آموزشی برای برگزیدگان این مرحله از رقابت‌های قرآنی را برگزار کند تا ما تلاوت داشته باشیم و این اساتید رفع اشکال کنند.
وی یادآور شد: برای اینکه قاریان برگزیده استان از فضای پراسترس و رقابتی خارج شوند باید روی قرائت آن‌ها کار کنیم تا کیفیت تلاوت آن‌ها در سطح کشور بالا ببریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار