• امروز دوشنبه هفنم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بزرگترین رویداد قرآنی با شرکت بیش از 6هزار نفر در کردستان برگزار شد

بزرگترین رویداد قرآنی با شرکت بیش از 6هزار نفر در کردستان برگزار شد

آزمون کتبی طرح ملی' تربیت حافظان قرآن کریم'همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه با شرکت بیش از 6 هزار نفر در مسجد جامع سنندج و امامزادگان شاخص استان برگزار شد.

 جمعه 29 بهمن 1395   110  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ،حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در حاشیه برگزاری این آزمون اظهار کرد: این دوره از مسابقات قرآنی در 11 رشته حفظ جزء 30، جزء یک و 30، یک و 2 و 30، پنج جزء، 10 جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل، و در حفظ موضوعی قرآن در سه رشته حفظ 120 موضوعی، 150 موضوعی و 300 موضوعی برگزار شد.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی با اشاره به اینکه مرحله کتبی مسابقات طرح تربیت حفاظ قرآنی در تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود گفت: مرحله شفاهی آزمون قرآنی از 16 تا 22 بهمن در مساجد و بقاع متبرکه استان برگزار شد.
وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت اجرای تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در راستای تربیت حافظان قرآنی و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به 'قطب فرهنگی' طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم را با هدف تربیت یک میلیون نفر حافظ قرآن در فرآیندی چهار ساله از سال 1391 آغاز کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به شرکت شش هزار نفر در مسابقات طرح ملی حفاظ قرآنی در کل استان کردستان افزود: 400 نفر از شرکت‌کنندگان زندانیان حافظ قرآن هستند.
وی با بیان اینکه این مسابقه قرآنی بزرگترین مانور و رویداد قرآنی استان در چند سال اخیر بوده است گفت: فراگیری قرآن کریم و انس با آیات نورانی آن یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی جامعه اسلامی است که باید برای گسترش آن برنامه‌ریزی کرد.
هم اکنون 200 مربی قرآن استان در راستای اجرای این طرح با اداره کل اوقاف و امور خیریه همکاری دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار