• امروز سه شنبه بیست و ششم دی 1396 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

93 درصد موقوفات کردستان مربوط به مساجد است

93 درصد موقوفات کردستان مربوط به مساجد است

مدیرکل اوقاف کردستان گفت: 93 درصد موقوفات استان مربوط به مساجد است، که کردستان نیازمند وقف‌های با نیات جدید در زمینه‌های مختلف خیرات و مبرات، فرهنگی، قرآنی، تبلیغاتی، علم و فناوری، کمک به بیماران و ... است.

 جمعه 12 آذر 1395   114  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان کردستان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سنندج با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و ماه مولود پیامبر(ص) و دهه وقف گفت: وقف یکی زیباترین سنت های الهی در راستای رفع نیازمندی های جامعه است و تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف و احیاء موقوفات وظیفه همه آحاد جامعه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با تاکید بر تلاش برای ترغیب و تشویق مردم به ایجاد وقف های جدید با نیات روز افزود: وقف نباید مختص به نیات دینی باشد بلکه واقفین و خیرین میتوانند در تمامی زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و .. وقف هایی را ثبت نموده و شرایط لازم برای توسعه استان و کشور عزیزمان را فراهم آورند.

نوروزی با اشاره به اینکه 93 درصد موقوفات استان مربوط به مساجد است، اظهار کرد: کردستان نیازمند وقف‌های با نیات جدید در زمینه‌های مختلف خیرات و مبرات، فرهنگی، قرآنی، تبلیغاتی، علم و فناوری، کمک به بیماران و غیره است.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان استانی موقوفه محور است، افزود: درصد بسیار کمی از موقوفات استان مربوط به توسعه و ترویج قرآن، تعزیه و عزاداری، آموزش، تهیه جهیزیه، کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت، کمک به زوار و غیره است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به وجود هزار و 819 موقوفه در سطح استان بیان کرد: 803 مورد از این موقوفات منفعتی و یک هزار و 16 مورد آن انتفاعی است.

وی یکی از رسالت‌های اصلی اوقاف و امور خیریه را اجرای امینانه نیت واقفان عنوان کرد و افزود: ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا متن وقف نامه به طور عینی در جامعه پیاده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان، ثبت‌نام بیش از 8 هزار و 100 نفر حافظ در سامانه تربیت حافظان قرآن، برگزاری طرح آرامش بهاری، برگزاری سوگواره یاس نبوی، برگزاری طرح نشاط معنوی، دعوت از قاریان برجسته مصری، برگزاری 9 محفل انس با قرآن را از دیگر فعالیت‌های این اداره کل ذکر کرد.

نوروزی ادامه داد: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تمامی برنامه‌های فرهنگی اوقاف در ایام مختلف سال در بقاع متبرکه برگزار می‌شود و این مهم همواره با استقبال مردم شریف استان قرار گرفته است.

وی در پایان دهه وقف را فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ وقف دانست و گفت: اداره کل اوقاف اوقاف و امور خیریه استان کردستان با برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم در سراسر استان اقدام به اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مرتبط با  وقف بین مردم کرده است و امیدواریم این اقدامات موجبات ایجاد وقف‌های جدید و رونق موقوفات استان را فراهم آورد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار